Новости

Об организации
Правление ХО СДУ
  Дизайн среды
  Промышленный дизайн
  Графический дизайн
  Дизайн одежды
  Дизайн арт-объектов
  Дизайн-образование

Все члены ХО СДУ
Почетные члены ХО СДУ
Страница памяти

 Молодежные  проекты
 Премии в области  дизайна
 Международные  конкурсы дизайна

Выставки, презентации
Фестивали дизайна
Дизайн-конкурсы
Научно-образовательная работа
Издательская деятельность
Дизайн-публицистика
Статьи о дизайне
Архивные материалы
 КОНКУРС НА РОЗРОБКУ СТИЛЮ ТА ДИЗАЙН-МАКЕТУ
 11.03.2011

Державна служба кінематографії оголошує конкурс на розробку стилю та дизайн-макету першої серії DVD-колекції української німої кінокласики «Українське німе».
Учасники проекту. Фізичні та юридичні особи без обмежень
Часові рамки. Готові проекти слід відправити в будь-якому сконденсованому форматі (або посилання в мережі інтернет) до 20 березня включно за адресою: mute.nights@gmail.com
Автор проекту, обраного експертною радою проекту, має завершити роботу над проектом (див. п. «Обсяги робіт») до 25 квітня 2011 року й передати Державній службі кінематографії відповідні файли з дотриманням технічних вимог, що будуть оголошені окремо переможцю конкурсу.


Відбір проектів. Відбір проектів здійснюватиме експертна рада в складі чільних українських кінознавців та істориків кіно. Про своє рішення рада повідомить учасників конкурсу окремим (електронним) листом до 1 квітня.
Права на дизайн-макети. Всі майнові права на створені дизайн-макети серії переходять
у власність Державної служби кінематографії. Відповідний договір з автором дизайн-макету, затвердженого експертною радою, буде підписано до 25 березня.
Винагорода. Автор дизайн-макету, обраного експертною радою, отримає винагороду
в розмірі 10 000 грн. одразу після того, як передасть Державній службі кінематографії всі необхідні файли дизайн-макету.
Автор макету, затвердженого радою, залучається до роботи над наступними серіями Колекції з окремим фінансуванням (загалом планується випуск 3-х серій дисків з загальним бюджетом на дизайн 30 000 грн).
Робота над проектами, не відібраними експертною радою, не відшкодовується.
Зміст проекту
Метою проекту DVD-колекція української німої кінокласики «Українське німе» є промоція українського кіномистецтва як в Україні, так і за її межами, через популяризацію засобами сучасної музики українського німого кіно як частини загальносвітового культурного набутку; наголошення в такий спосіб питомих українсько-європейських культурних зв’язків; висвітлення впливу українського кіномистецтва на формування універсальної кіномови, його ролі та місця в загальноєвропейському культурному контексті.
Колекцію сформують найбільш презентативні українські німі стрічки корифеїв українського кінематографу: Довженка, Вертова, Тасіна, Стабового, Кавалерідзе в супроводі сучасної музики, створеної українськими музикантами.


Колекція формуватиметься за жанровим принципом:
Неігрове кіно: – Навесні, реж. Михайло Кауфман, 1929 р.
- Людина з кіноапаратом, реж. Дзиґа Вертов, 1929 р.
Психологічна драма: – Нічний візник, реж. Георгий Тасін, 1928 р.
- Два дні, реж. Георгий Стабовий, 1927 р.
Революційний епос: – Звенигора, реж. Олександр Довженко, 1927 р.
- Перекоп, реж. Іван Кавалердзе, 1930 р.
Структура колекції. Кожна категорія (пара) фільмів буде представлена в окремому боксі на двох окремих DVD-дисках. В бокс також вкладатиметься друкований каталог фото- та поліграфічних матеріалів, що стосуються фільмів відповідної категорії.
Обсяг робіт. Дизайн-макет трьох DVD-боксів, трьох каталогів (до 50 сторінок А5 стандартизованого дизайну).
Вимоги та рекомендації до оформлення. До участі в конкурсі приймаються дизайн-макети боксів та каталогів до зазначених фільмів за категоріями, в яких буде запропоновано як оригінальний стиль всієї серії, так і конкретне рішення за будь-якою категорією (або всіма).
Вітаються оригінальні рішення щодо розміщення дисків у боксі (окремі slim-бокси, «розкладачки», «книжки» тощо) та каталогу.
Рекомендується використання відповідних епосі шрифтів, або сучасних мінімалістичних шрифтів, а також авангардної плакатної естетики (зокрема, й плакатів до згаданих фільмів, або оригінально перероблених колажів), або характерних і репрезентативних кадрів зі згаданих фільмів. Вітатиметься спроба художніми засобами перенести змістовні акценти стрічок з пропагандистських на психологічні. Можливі монохромні рішення. Найважливіший меседж, який має втілювати дизайн: перетлумачення та перепрочитання класичного німого кіно сучасними засобами (музика, стиль), осучаснення минулого естетичного досвіду.
В усіх проектах має фігурувати логотип ВУФКУ без супровідного напису «Производство Госкино Фабрика ВУФКУ» (див. на плакатах), як логотип Колекції.
Готова двд-колекція української німої кінокласики буде презентована на світових кінематографічних форумах: Канському, Берлінському МКФ тощо.

Источник:/ www.mutenightsfestival.com
  НАВЕРХ

Партнеры:А.В.Бойчук. "Пространство дизайна":По всем вопросам
о Харьковской организации СДУ обращаться
в информационный центр
факультета "Дизайн" ХДАДМ:
8 (057) 719 21 49

Материалы для веб-сайта
присылать по адресу:
opalev_m@ukr.netЦентральний офис Союза дизайнеров Украины (Киев)
Яндекс цитирования Page Rank
 Copyright